Sert Düşüş mü? İki Popüler Bitcoin Analistinden Tahminler!

Kripto para piyasası uzun bir kışın ardından bir bahar havası yakaladı. Bununla birlikte bunun yalancı bir bahar mı yoksa yazın habercisi mi olduğu belirsiz. Bu durum Bitcoin analistleri arasında da bir ayrılığa neden oluyor. Bazıları artık boğa koşusunun başladığını söylerken, bazıları bunun bir ‘boğa tuzağı’ olduğunu iddia ediyor. İki popüler analistin son BTC tahminlerini okuyucularımız için derledik.

Crypto Capo, BTC için düşüş görünümünü koruyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, lider kripto Bitcoin güçlü artışlar gördü. Sıkıştığı 25 bin 27 bin dolar aralığından 35 bin dolara kadar bir koşu yaptı. Bugünlerde ise 34 bin doların etrafında konsolide oluyor. Bununla birlikte, piyasada ayı duruşuyla tanıdığımız Crypto Capo takma adlı analist, BTC’yi bir düşüşün beklediğini ileri sürüyor. Analistin isabetli tahminleri için bu makaleye göz atınız. Analist, bugün paylaştığı tahminlerinde duruşunu korudu. Bu bağlamda Crypto Capo, şu açıklamayı yaptı:

Geçen günkü hareket, düşük seviyelerden gelen tüm rallinin doğasını değiştirmiyor. Çoğunlukla likidite boşlukları + manipülasyonun neden olduğu bir ayı piyasası rallisi. Beklenenden daha yükseğe çıktığına ve çok uzun sürdüğüne şüphe yok. Ancak ana fikir temelde aynı kalıyor. Önemli olan ne yaptığınızdan emin olmak ve sabırlı olmaktır.

Analist ayrıca, makro durumun kötü göründüğünü söylüyor. Bunun yanında analist, dev kripto para borsası Binance’in piyasayı güçlü bir şekilde sarsabilecek daha fazla sorunla karşı karşıya kalabileceğini ileri sürüyor. Bu arada Crypto Capo’nun uzun süredir Bitcoin için ayı pozisyonu aldığını belirtmek gerekiyor. Analist, BTC’nin 12 bin dolara kadar gerilemesini bekliyor. Son açıklamasında, “…BTC, dip seviyelerden itibaren oluşturduğu yükseliş trendini tersine çevirmek zorunda. İyi bir ilk adım, sapmayı teyit etmek için 31 binin altına ve ideal olarak psikolojik bir seviye olarak da işlev gören 30 binin altına inmek olacaktır.” diyor.

Ali Martinez: Bitcoin yükselişin zirvesinde, ancak…

Bir diğer popüler kripto analisti Ali Martinez, Bitcoin’in (BTC) yukarı yönde daha fazla hamle yapmanın eşiğinde olduğunu söylüyor. Ancak, muhtemelen önce bir dip yapacağını belirtiyor. Martinez, Bitcoin’in muhtemelen yükselen bir üçgenin üst trend çizgisinin ötesine geçeceğini ifade ediyor. Ancak analist, Bitcoin’in kırılma hareketinden önce ilk olarak 33.000 dolara düşeceğini tahmin ediyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin daha yükseğe çıkmadan önce geri çekilmek istiyor gibi görünüyor! BTC saatlik grafikte yükselen bir üçgen oluşturmuş gibi. BTC hipotenüsün altında işlem gördükçe, 33.000 dolara doğru %5’lik bir düzeltme olasılığı artıyor.

Kaynak: Ali Martinez

Bitcoin satın almak için hala iyi bir zaman!”

Analist ayrıca, Bitcoin’in piyasa diplerinden zirvelere doğru önceki iki piyasa döngüsü yüzdesi artışına dayanarak, mevcut döngünün muhtemelen 2025 Ekim’de en yüksek seviyeye ulaşacağını söylüyor. Martinez, bu konudaki görüşlerini şu şekilde açıklıyor:

Piyasa dibinden son iki döngüyü ve mevcut Bitcoin trendini incelemek, BTC satın almak için hala iyi bir zaman olduğunu gösteriyor! Benzer bir yörünge, Ekim 2025 civarında bir sonraki BTC piyasası zirvesine işaret ediyor. Önümüzde hala heyecan verici iki yıl var!

Kaynak: Ali Martinez

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x