İddia: İYİ Parti’de 4 vekil daha istifa edecek

Önümüzdeki günlerde ABB Başkanı Mansur Yavaş’ı destekleyen 4 milletvekilinin istifa edeceği ileri sürülüyor.

İYİ Parti’de son dönemde başlayan istifa dalgası gündemdeki yerini koruyor. Karara karşı çıkan isimlerin istifaları ve görevden alınmaları siyaset gündemindeki yerini koruyor.

Son olarak Ankara milletvekili Yüksel Arslan da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifasını duyurdu. Aslan, partinin yerel seçimlerinde takınacağı tutum ile ilgili karar alma sürecinde Genel Başkan Meral Akşener’in kendisine “Sizin Mansur Bey ile yakınlığınızı biliyorum. Partimizin Ankara’daki adayına çalışın diyemem. Siz serbestsiniz” dediğini belirtti.

Arslan ise şunları söyledi: “Ancak ben üyesi ve milletvekili olduğum partinin aday çıkardığı bir ilde başka bir adayı desteklemenin siyasi, ahlak ve nezaket ile bağdaşmayacağını düşünüyorum. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’ı desteklemeyi vefakârlığın yanı sıra insani, vicdani ve ahlaki bir sorumluluk olarak görüyorum.”

Yüksel Arslan, “Sayın Mansur Yavaş’ı çocukluğumdan beri tanırım. Gösterdiği cesareti yakinen bilirim. Bırakın korkak olmayı, çatal yüreklidir” ifadelerini kullandı. Son istifanın ardından partinin Meclis Grubu’nda 38 milletvekili kaldı.

TIKLAYIN-İYİ Parti Ankara Milletvekili Yüksel Arslan istifa etti

Öte yandan Mansur Yavaş’a yakın isimlerden ABB İYİ Parti Meclis Üyesi Atila Çelik de partiden istifa ettiğini açıkladı. Çelik, “Yavaş’ın 2024 seçimlerden de zaferle çıkması için mücadele edeceğim” dedi.

4 milletvekili daha istifa edecek

Cumhuriyet’ten Merve Kılıç‘ın haberine göre; parti yöneticileri, başta Polatlı ve Gölbaşı örgütleri olmak üzere Ankara’dan toplu istifaların gündeme geleceğini iddia ediyor. Partiden 5 bin kişinin üzerinde kopuş yaşanacağına işaret eden yöneticiler, Akşener’in Yavaş’a yakın isimleri “biçeceğini” öne sürüyor. Ayrıca, partiden dört milletvekilinin de ilerleyen günlerde Yavaş’a yakınlığı nedeniyle istifasını vereceği ifade ediliyor. Söz konusu dört milletvekilinin arasında Manisa milletvekili Şenol Sunat’ın da adı geçiyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x