Hideo Kojima’nın aksiyon casusluk oyunu PS6’nın ilk oyunlarından biri mi olacak?

2024 Ocak ayında PlayStation State of Play etkinliğinde, Metal Gear’ın yaratıcısı Hideo Kojima, her zamanki gibi oyun dünyasını şaşırtan bir duyuru yaptı. Bu kez, bir video oyunu ve film hibridi olan ve “neredeyse gerçekçi grafiklere” sahip bir “aksiyon casusluk” türüne geri döndüğünü açıkladı.

Tabii ki, başlangıçtaki tepki, Kojima‘nın Konami’den ayrılmasının üzerinden yıllar geçtikten sonra Metal Gear’ın manevi halefi gibi görünen bir şey yapmakta olduğu yönündeydi. Ancak bu duyurudan sonra, hayranların ilgisi başka bir heyecan verici olasılığa yöneldi: kod adı Physint olan bu proje, PlayStation 6’nın ilk oyunlarından biri olabilir mi?

Physint hakkında pek bir şey bilmiyoruz, ancak bildiklerimiz, PS6 lansmanının kesin bir olasılık olduğunu gösteriyor. State of Play’de Kojima, Death Stranding 2’nin ardından ve Sony ile işbirliği içinde Kojima Productions’ta “ciddi bir şekilde” üretime başlanacağını söyledi. Yani Physint’in PlayStation konsollarına geleceğini biliyoruz. Bu kesin. Peki, ne zaman çıkacak?

Physint için henüz bir çıkış penceresi yok, bu aşamada anlaşılabilir bir durum. Ancak Death Stranding 2’nin 2025 yılı için bir çıkış penceresi olduğunu biliyoruz. 2025’te ne zaman çıkacağını bilmiyoruz, belki biraz gecikebilir. Ama diyelim ki, en erken, 2025’in ilk çeyreğinde çıkıyor. Eğer Kojima’nın State of Play’deki sözleri doğruysa, Physint’in geliştirilmesi “ciddi bir şekilde” başlayacak.

Hideo Kojima’nın aksiyon casusluk oyunu PS6’nın ilk oyunlarından biri mi olacak?

Bu geliştirmeden sonra ne kadar süre içinde bir lansman bekleyebiliriz? 2026? 2027? 2028? Bu noktada söylemek imkansız, ancak Kojima’nın Sony ile bu projede ne kadar yakın çalıştığını göz önünde bulundurursak, efsanevi geliştiricinin Sony’nin süper gizli yeni nesil konsol planlarına dahil edilmiş olması şaşırtıcı olmaz. Muhtemelen tüm sırları zaten biliyordur. Yani, sonuçta Hideo Kojima’dan bahsediyoruz.

Ayrıca bu duyuru etrafındaki dil de bana Physint’in ilk PS6 oyunlarından biri olabileceğini düşündürüyor, bu sadece “neredeyse gerçekçi grafikler” hattıyla ilgili değil. İşte Kojima Productions’tan resmi açıklama:

“Sony Interactive Entertainment’ın tam desteğiyle bu yeni aksiyon-casusluk oyunu, en son teknoloji ve yıldız bir oyuncu kadrosu kullanarak eşsiz bir deneyim sunacak. Film ve oyunlar arasındaki sınırları bulanıklaştıracak, neredeyse gerçekçi grafikler ve interaktif eğlenceye yeni bir yaklaşım sunacak.”

“En son teknoloji,” mi diyorsunuz? Bu birçok şey ifade edebilir, bunlardan biri de PS6 gibi yeni nesil bir konsol olabilir.

PS4 Kasım 2013’te çıktı. PS5 ise yedi yıl sonra, Kasım 2020’de piyasaya sürüldü. Eğer bu model tekrarlanırsa, PS6 Kasım 2027’de çıkacak. Burada bir tahminde bulunacağım ve Physint’in, video oyun grafiklerinin sınırlarını zorlayacak ve Sony’nin yeni nesil konsolunun gücünü sergileyecek bir PS6 lansman oyunu olduğunu söyleyeceğim. Serinin yaratıcısı tarafından yapılan Metal Gear Solid’in manevi halefini yeni bir PlayStation ile piyasaya sürmek gerçekten bir şey olurdu, değil mi?

Şimdi PS6’dan bahsediyoruz, lansman kadrosunda yer alabilecek diğer oyunları hayal etmek eğlenceli. Şahsen, WipEout serisine geri dönüş görmek isterdim. Bir sonraki Gran Turismo’nun da PS6 oyunu olduğunu düşünüyorum, ünlü eski sürüş serisindeki çıkışlar arasındaki uzun süreyi göz önünde bulundurarak. Tabii ki, Astro Bot! Ve, cesaret edip söyleyeyim mi, Knack 3?

Belki o sonuncusu değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x