Bu belirtileri görmezden gelmeyin! Rahatsızlık uyarısı olan 11 işaret

İşte muhakkak dikkate almanız gereken 11 uyarı

KEPEK VE SAÇ DÖKÜLMESİ

Pul pul saç derisine sahip olmak yaygın bir sorun olabilir ve saç dökülmesiyle birlikte bu önemli vitamin ve besin eksikliğinin bir işareti olabilir. Demirin yanı sıra çinko , B2, B3, B6 ve B7 vitaminlerinin düşük seviyeleri bu günlük sorunun nedeni olabilir.

BURUŞUK ELLER VE PARMAKLAR

Suya maruz kalmadan parmaklarınızdaki kırışıklıklar dehidrasyon, kötü kan dolaşımı veya tiroidinizde bir sorun anlamına gelebilir.

DİL ÜZERİNDE BEYAZ LEKELER

Sağlıklı bir dil genellikle pembemsi bir renge sahiptir. Dilinizde beyaz lekelerin göründüğünü fark ederseniz, bu, şeker hastaları arasında çok yaygın olan ağızda pamukçuk belirtisi olabilir veya yetersiz ağız bakımının da bir işareti olabilir.

DERİ DÖKÜNTÜLERİ

Genellikle kırmızı ve kaşıntılı cilt egzama belirtisidir, ancak bazen ateşin yanı sıra döküntüler de enfeksiyonlardan veya belirli bitkilere dokunmaktan kaynaklanabilir. Çok ciddi görünmeseler bile lekeler enfeksiyon kapabilir

ŞİŞMİŞ AYAK BİLEKLERİ

Ayak bileklerinin şişmesi hamileliğin yaygın bir belirtisidir , ancak çocuk beklemiyorsanız bu durum kötü kan dolaşımı, kalp sorunları veya tiroid bezlerinin az çalışması anlamına gelebilir.

KURU GÖZLER

Bu yanma hissine, iltihaplanmaya ve gözlerde hasara neden olabilir. Kuruluk yaşlanmadan veya bazı ilaçlardan kaynaklanabileceği gibi aynı zamanda Sjögren sendromunun da bir işareti olabilir. Sjögren hastalığına sıklıkla ağız kuruluğu eşlik eder ve bu bir bağışıklık sistemi bozukluğudur.

ŞİŞKİNLİK

Yemekten sonra yaşanan hafif şişkinlik genellikle endişelenecek bir durum değildir ancak aynı zamanda gıda duyarlılığının da bir işareti olabilir. Alerjiniz olan yiyecekleri yemek midenizde çok fazla gaz salınmasına neden olur. Buna neden olan en yaygın gıdalar buğday ve glutendir.

AÇIKLANAMAYAN MORLUKLAR

Rastgele bir morluk, basit bir vitamin eksikliği anlamına gelebilir, ancak aynı zamanda kan pıhtılaşma hastalığı gibi daha ciddi bir durumun da işareti olabilir.

SÜREKLİ SUSUZLUK

Vücudunuzu nemli tutmak ve bol su içmek her zaman önemlidir, ancak her zaman susamış hissetmek prediyabetin tipik bir belirtisidir.

RASTGELE KAS SEĞİRMELERİ

Kas seğirmesinin fiziksel aktivite, stres, dehidrasyon ve yeterince uyku almamak gibi birçok nedeni olabilir. Daha ciddi vakalarda nörolojik bir bozukluk veya böbrek hastalığı anlamına gelebilir.

HORLAMA

Horlama eşiniz için sinir bozucu olsa da vücudunuz için genellikle zararsızdır ve uyku apnesi belirtisi olabilir. Uyku apnesinin tıbbi müdahaleye ihtiyacı vardır. Doktorunuz size gece boyunca daha iyi uyumanıza ve daha iyi nefes almanıza yardımcı olacak seçenekler sunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x